Trójnik owalny MAX 90 stopni 115x170

Dostępność: duża ilość
Cena: 404,00 zł 404.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Spiroflex
Kod produktu: SX-WKO115/170TO/1,0

Opis

Żaroodporne owalne wkłady kominowe MAX

Trójnik owalny MAX 90o 115x170

Zastosowanie:

Służy do połączenia czopucha z wkładem kominowym owalnym pod kątem 90o.

Żaroodporne wkłady kominowe MAX przeznaczone są do odprowadzania spalin z kominków oraz kotłów opalanych paliwami stałymi – drewnem, węglem kamiennym (kostka, orzech), węglem brunatnym i biomasą (pelet, brykiet).

Dane użytkowe:

  • Rozmiar:owal MAX 115x170mm
  • Wyjście na piec pod kątem 90o(fi150)
  • Grubość ścianki: 1 mm
  • Materiał: stal 1.4404
  • Maks. temp. spalin: 600°C
  • Wymiary na załączonym zdjęciu

 

Producent: SpiroFlex

Gwarancja: 5 lat

 

Informacje dodatkowe:

ŻAROODPORNE WKŁADY KOMINOWE MAX

Żaroodporne owalne wkłady kominowe MAX wykonywane są w następujących rozmiarach: 115x170mm; 100x195mm; 120x215mm; 110x220mm i 130x240mm, a bazą do ich wykonania są rury okrągłe o średnicach, odpowiednio: 150mm; 160mm; 180mm; 180mm i 200mm. Wykonane są z blachy kwasoodpornej (1.4404) o grubości 1,0mm, a łączone są za pomocą kielicha o długości 100 mm, zapewniając szczelność oraz kompensację wydłużeń liniowych wkładu wynikających z możliwości wystąpienia bardzo wysokich temperatur.

Wersja żaroodporna MAX wykonana jest ze stali kwasoodpornej o bardzo dobrych właściwościach fizykochemicznych i jest dodatkowo odporna na agresywne środowisko spalin powstających przy spalaniu węgla kamiennego, węgla brunatnego czy biomasy.

MONTAŻ

Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu montowana jest od góry, czyli od wylotu komina.

Mocujemy linę do rury o długości 1m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było za montować w kielichu ostatniej rury płytę dachową i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę. Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z kotła. (Przy czopuchach o przekrojach innych niż okrągły, wykonujemy także trójniki lub redukcje na specjalne zamówienie klienta). Drzwiczki wyczystki powinny być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Ponadto w odnodze wyczystki, za drzwiczkami, powinna znajdować się przegroda ogniowa, uniemożliwiająca wypadanie żaru bezpośrednio po otworzeniu drzwiczek (u nas drzwiczki żaroodporne oferowane są w komplecie z przegrodą ogniową). Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).

Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości żaroodpornego wkładu kominowego, znacznie poprawia warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są opinie pozytywne i negatywne. Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Zastrzegamy sobie prawo moderacji opinii, w szczególności usuwanie wpisów wulgarnych i nie związanych z produktem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl