Wywiewka kwasoodporna fi160
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Kwasoodporne wkłady kominowe
Wywiewka kwasoodporna fi160
Zastosowanie:
Służy do zabezpieczania wylotu wkładu kominowego przed opadami atmosferycznymi.
Kwasoodporne wkłady kominowe przeznaczone są do odprowadzania spalin z kotłów opalanych gazem lub olejem opałowym
Dane użytkowe:
-
Średnica: fi 160
-
Materiał: stal
1,4404
-
Wymiary na załączonym zdjęciu
Producent:
SpiroFlex
Informacje dodatkowe:
KWASOODPORNE WKŁADY KOMINOWE
Tak, jak następuje dynamiczny rozwój techniki grzewczej, tak, w ślad za nią podąża rozwój techniki kominowej. Dążeniem producentów urządzeń grzewczych jest maksymalna oszczędność energii oraz ochrona środowiska naturalnego, przez pełniejszy proces spalania czynnika, obniżenie mocy urządzenia oraz obniżenie temperatury spalin. Konsekwencja takiego postępowania odbija się na charakterze spalin, a co za tym idzie, na kominie. Spaliny są coraz chłodniejsze, coraz więcej wykrapla się agresywnych, kwaśnych skroplin, które mogą doprowadzić niejeden, niezabezpieczony odpowiednio komin do zniszczenia.
Jednym ze sposobów zabezpieczenia komina, bodaj najpewniejszym, jest zainstalowanie stalowego wkładu kominowego. Wkład kominowy wykonany jest ze specjalnej stali nierdzewnej kwasoodpornej o symbolu 1.4404. W ofercie posiadamy dwa rodzaje wkładów kwasoodpornych: elastyczny i gładki. Podstawą elastycznego wkładu kominowego jest rura elastyczna, wykonana z taśmy o grubości 0,12 mm, której sposób wykonania gwarantuje szczelność. Do połączenia rury elastycznej z kształtkami, takimi samymi jak w gładkim wkładzie kominowym, stosuje się złączkę redukcyjną.
Gładki wkład kominowy wykonywany jest z blachy o grubości 0,5 ÷ 0,6 mm, w zależności od średnicy. Wszystkie części rurowe łączone są liniowo technologią spawania plazmowego. Poszczególne elementy montowane są ze sobą kielichowo. Zakres średnic od 80 mm do 450 mm.
MONTAŻ
Przed przystąpieniem do montażu wkładu kominowego, należy starannie wyczyścić ceramiczny szyb kominowy. Następnie w pomieszczeniu kotłowni, należy wykuć otwór umożliwiający zamontowanie trójnika, wyczystki i odskraplacza w szybie kominowym. Pozostała część wkładu montowana jest od góry, czyli od wylotu komina.
Mocujemy linę do rury o długości 1m, wpuszczamy ją do szybu do momentu wystawania jedynie kielicha, zakładamy kolejną rurę, zwracając uwagę na całkowite wsunięcie jednej rury w kielich drugiej i znowu opuszczamy, aż do momentu wystawania kielicha. Czynności te powtarzamy, aż w wykutym otworze pojawi się końcówka pierwszej rury. Instalujemy trójnik, wyczystkę i odskraplacz, a następnie łączymy je z rurami. Ostatnią rurę wystającą z komina przycinamy na długość taką, aby można było za montować w kielichu ostatniej rury płytę dachową i przykręcić ją do korony komina. W płycie dachowej montujemy wywiewkę. Usytuowanie trójnika uzależnione jest od sposobu poprowadzenia czopucha z kotła. (Przy czopuchach o przekrojach innych niż okrągły, wykonujemy także trójniki lub redukcje na specjalne zamówienie klienta). Drzwiczki wyczystki powinny być tak ustawione, aby była możliwość swobodnego dostępu do wyczystki. Ponadto w odnodze wyczystki, za drzwiczkami, powinna znajdować się przegroda ogniowa, uniemożliwiająca wypadanie żaru bezpośrednio po otworzeniu drzwiczek (u nas drzwiczki żaroodporne oferowane są w komplecie z przegrodą ogniową). Skropliny powinny być odprowadzane do neutralizatora skroplin, szczelnego pojemnika lub bezpośrednio do kanalizacji (o ile dopuszczają takie rozwiązanie przepisy prawne).
Dodatkowe ocieplenie, częściowe lub na całej długości żaroodpornego wkładu kominowego, znacznie poprawia warunki pracy wkładu kominowego, jak również jego żywotność.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, każdy komin i wkład kominowy podlega odbiorowi kominiarskiemu.
Wyświetlane są opinie pozytywne i negatywne. Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Zastrzegamy sobie prawo moderacji opinii, w szczególności usuwanie wpisów wulgarnych i nie związanych z produktem.