GERJO Wkład żaroodporny 50cm fi150
Opis
GERJO Wkład żaroodporny 50cm fi150
Zastosowanie:
Prosty element systemu kominowego odprowadzający produkty spalania.
Systemy kominowe jednościenne okrągłe żaroodporne służą do odprowadzania spalin z kominków, kotłów i pieców opalanych paliwami stałymi.
Szczelność przewodów kominowych jest zagwarantowana przez:
- spawanie plazmowe elementów rurowych, odpowiednio szczelne wykonanie elementów podłączeniowych
- odpowiednią konstrukcję połączenia poszczególnych elementów systemu kominowego
W związku z występowaniem wewnątrz komina wysokich temperatur elementy systemu żaroodpornego owalnego zostały wykonane z blach o grubości 1mm gwarantując wysoką odporność termiczną. Ważne jest aby w pomieszczeniach kotłowni, bądź środowisku z którego pobierane jest powietrze nie występowały związki chloru czy fluoru (np. pralnie chemiczne).
W czasie użytkowania systemu kominowego żaroodpornego nie wolno stosować do spalania odpadów (np. tworzywa sztuczne). Podczas montażu należy unikać kontaktu z zaprawą wapienną.
W szczególności mają zastosowanie przy:
- remontach nieszczelnych lub uszkodzonych kominów ceramicznych
- zabezpieczeniu komina przed destrukcyjnym działaniem skroplin przy zastosowaniu niskotemperaturowych urządzeń grzewczych, w tym również węglowych.
Dane użytkowe:
- Rozmiar: fi150
- Długość: 50cm
- Przeznaczenie: do odprowadzania spalin z kotłów na paliwa stałe
- Materiał: stal 1.4404
- Grubość ścianki: 1mm
- Połączenia kielichowe: 80mm
Producent: GERJO s.c. Blacharstwo Budowlane
Instrukcja montażu systemów kominowych:
Istniejące komin ceramiczny należy oczyścić z resztek budowlanych powstałych w czasie jego budowy.
Montowanie systemu kominowego żaroodpornego rozpoczynamy od rozebrania ściany komina ceramicznego w pomieszczeniu kotłowni. W tym miejscu montujemy trojak z kształtkami dolnymi na odpowiedniej wysokości.
Wkłady kominowego należy instalować w przewodzie kominowym centrycznie i stabilnie. Połączenie wkładów i kształtek następuje wtykowo, wszystkie te elementy montujemy kielichem do góry. Proste odcinki muszą być wprowadzone do komina ceramicznego od góry.
Pierwsza z rur w zestawie posiada zaczepy montażowe, do których należy przymocować liny o odpowiedniej długości. Po wprowadzeniu tej rury do komina należy podtrzymać ją na linach tak, aby możliwe było dołączenie kolejnej rury. Po połączeniu drugiej rury ponownie opuszczamy liny, aby można było zamontować kolejną rurę. Opuszczamy tyle rur do komina (ilość zależna jest od wysokości komina), aż będzie możliwe połączenie zestawu rur prostych z trojakiem, w którego kielich wprowadzamy końcówkę pierwszej rury.
Po sprawdzeniu połączenia trojaka z zestawem rur prostych odcinamy liny montażowe. Następnie zamurowujemy ścianę komina. W trakcie murowania należy unikać kontaktu zaprawy wapiennej z elementami systemu kominowego. Murować zaprawą cementową bez dodatku wapna. Zawarte w zaprawie murarskiej związki chloru, nawet przy nikłym kontakcie ze stalą mogą doprowadzić do korozji wżerowej systemu kominowego.
W górnym odcinku komina ostatnia z wpuszczonych rur prostych powinna być tak dobrana, aby jej górna krawędź zlicowała się z najwyższą warstwą komina ceramicznego. Na czapie komina ceramicznego montujemy płytę kominową, na której montuje się daszek chroniący przed intensywnymi opadami atmosferycznymi.
Jeżeli w trakcie montażu systemu kominowego istnieje potrzeba wiercenia, szlifowania, bądź przycinania należy używać narzędzi do obróbki stali stopowych.
Wyświetlane są opinie pozytywne i negatywne. Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt. Zastrzegamy sobie prawo moderacji opinii, w szczególności usuwanie wpisów wulgarnych i nie związanych z produktem.